Електронний навчальний посібник «Слухання музики в І класі»

Музика в школі. I клас

Роберт Шуман

Дивіться також:

Роберт Шуман (нім. Robert Schumann; 8 червня 1810 — 29 липня 1856) — видатний німецький композитор, музичний критик, диригент.

Біографія

Народився в Цвіккау (Саксонія) 8 червня 1810 р. Перші уроки музики Шуман брав у місцевого органіста; у віці 10 років почав складати, зокрема хорову і оркестрову музику. Відвідував гімназію в рідному місті, де познайомився з творами Байрона і Жан-Пауля (И. П. Рихтера), ставши їх пристрасним поклонником. Настрої і образи цієї романтичної літератури згодом відбилися в музичній творчості Шумана.

У 1828 він поступив в Лейпцігський університет, а наступного року перейшов в університет Гейдельберга. Він припускав стати юристом, але музика все більш привертала хлопцеві, і успіхи у фортепіанних заняттях вселили йому думку про кар'єру концертуючого піаніста. У 1830 він отримав у матері дозвіл повністю присвятити себе музиці і повернувся до Лейпціга, де сподівався знайти відповідного наставника. Там він почав брати уроки фортепіано у Ф. Віка і композицій — у Г. Дорна. Прагнучи стати справжнім віртуозом, він займався з фанатичною завзятістю, але саме це і привело до біди: експериментуючи з механічним пристроєм для зміцнення м'язів руки, він пошкодив палець, і думку про професійну піаністічеськой кар'єру довелося залишити. Тоді Шуман серйозно зайнявся композицією і одночасно музичною критикою. Знайшовши підтримку і співпрацю, Шуман зміг в 1834 заснувати одне з найвпливовіших музичних періодичних видань — "Новий музичний журнал", який протягом декількох років редагував і в якому регулярно публікував свої статті. Він зарекомендував себе прихильником нового і борцем з віджилим у мистецтві (принаймні, з тим старим, яке являло собою оплот консерватизму і міщанства).

В цей час Шуман закохався в дочку свого вчителя — Клару Вік, видатну піаністку. Молоді люди одружилися 12 вересня 1840. У рік одруження Шуманом було створено близько 140 пісень. Декілька років сумісного життя Роберта і Клари протекли щасливо. У них народилося вісім дітей; Шуман супроводжував дружину в концертних поїздках, а вона, у свою чергу, часто виконувала музику чоловіка. Він продовжував складати і викладати, а з 1850 по 1853 керував концертним життям Дюсельдорфа. Проте в 1854 після загострення душевної хвороби Шуман зробив спробу самогубства, і його довелося помістити в лікарню в Енденіхе поблизу Бонна, де він помер 29 липня 1856.

Музика в школі. I клас
Повернутися до змісту

Передмова Довідка Сайт автора-упорядника

НАШІ НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

«Музичні оповідки»
(ноти, вірші, загадки)
Школа співу
та акомпанементу на гітарі

+ Уроки через Skype
Музична антологія
сучасної поезії
«Постановка голосу»
Електронний навчальний посібник