Денис Бережний

Школа співу
та акомпанементу на гітарі

Гітара + Вокал. Учимося через Skype

2014.12.28–2022

Денис Бережний на YouTube
Стандарти школи співу та акомпанементу на гітарі Дениса Миколайовича Бережного дивіться також на YouTube

Нагадую, що поряд із класичною формою навчання я даю онлайн-уроки співу й акомпанементу на гітарі через Skype, Zoom та інші програми для відеозв’язку.

Швидко — нічого зайвого — співати й грати першу пісню ви будете на першому-другому уроці.

Ефективно —

  • розвиток слуху, голосу, почуття ритму, уміння не хвилюватися (впевненість виступів!);
  • грамотна, якісна освіта на основі ваших улюблених творів;
  • різні стилі, напрями музики;
  • навчання підбору будь-яких пісень на слух;
  • допомога у створенні власних пісень.

Різнобічно і цілеспрямовано —

  • за бажанням навчання в поєднанні з сольфеджіо, гармонією, теорією та історією музики, постановкою співочого голосу;
  • написання нот, табулатур, перекладень, спрощення і ускладнення гітарного акомпанементу;
  • адаптація пісень з урахуванням ваших індивідуальних здібностей;
  • створення партій і аранжувань для живих інструментів та музичне продюсування;
  • допомога у виборі, купівлі, ремонті інструменту.

Інтенсивність навантаження і кількість занять ви визначаєте самі.

Вік учнів не обмежений! Від малюків, здатних усидіти перед вебкамерою — до людей зрілого віку. Від навчання з нуля — до консультацій професіоналам.

Уроки надає викладач із консерваторською освітою, великим концертним і педагогічним досвідом (стаж за цією спеціалізацією понад 30 років). Досвід приватних уроків із 1990 року, дистанційних уроків скайпом із 2011 року. Індивідуальний підхід до кожного учня.

Спів під гітару має свої особливості. Вчіться цього у професіонала.

Поширені запитання

Скільки коштують уроки?

Так, я знаю, що уроки скайпом у викладачів подібного рівня у США коштують від $80/година і вище.
Так, я знаю, що мої методики використовують, розробки з цього сайту крадуть і публікують під іншими іменами, і уроки скайпом у моїх плагіаторів коштують $75/година. Крадуть, заробляють — отже, визнають цінність моєї роботи.
Проте.
Зараз вартість мого онлайн-уроку — 10 євро/60 хвилин, або еквівалентна сума в іншій валюті. Тривалість/вартість заняття можна змінювати. Ціна уроку залежить від його тривалості. Більшість викладачів знають, що найкращий варіант — 60-хвилинний урок двічі на тиждень з інтервалом у два-три дні, щоб не втрачався контроль. Можна навчатися і раз на тиждень, і 45–30–15 хвилин, і півтори, і навіть дві години поспіль, якщо не втомитеся, з огляду на інтенсивність уроків. Водночас я стежу, щоб заняття тривало не менше, а трохи більше заявленого часу, «з верхом». А деяким учням зручно брати уроки довільної тривалості чи періодичності. Отже, ви можете вибрати будь-які умови залежно від ваших можливостей.
Якщо ви живете в Україні, ціна ще нижче. Будь ласка, зв’яжіться зі мною, і я відповім на всі ваші запитання докладно.
Іноді я допомагаю людям безплатно, оскільки грамотні спів і акомпанемент на гітарі — предмет зі своєю специфікою і професіоналів у цій галузі не так легко знайти.

Як проходять уроки?

Уроки через скайп. Школа співу та акомпанементу на гітарі

Цікаво, насичено. Намагаюся не давати нічого зайвого. Допомагаю саме в тому, чого ви хочете досягти. Вислуховую і видивляюся ваші помилки й працюю разом із вами над їх виправленням передусім. Наприклад, з тими, хто нечисто співає, ми більше працюємо над інтонуванням; з тими, хто створює власні пісні, робимо їх якісними; з тими, хто прагне розмаїтого акомпанементу, розбираємо його відміни. І таких видів навчання багато. В роботі ми охоплюємо кілька пісень. Репертуар я не нав’язую, свої улюблені пісні, хоч які прості чи складні, пропонуєте ви. Водночас я пропонуватиму й підказуватиму, які твори нам буде корисно вивчити, але вибір залишається за учнем.
Рівнобіжно за вашим бажанням ми можемо опановувати теорію, розвивати музичний слух, вчитися підбирати на слух, правильно транспонувати і таке інше. Мета — відпустити вас у вільне плавання, вже без мене. Хоча це не означає, що я не допомагатиму вам після навчання. Сервіс працює довічно.

Чи можете навчити з нуля? А якщо далеко не з нуля? А дитину? А вже вельми дорослого?

Так, і ще багато «так» в окремих, навіть незвичайних і складних випадках.

Як платити за уроки?

Наперед платити не треба.
Сплачуйте після одного-двох уроків, переказуючи гроші інтернетом на гривневу, єврову чи доларову картку Приватбанку, або на рахунок мобільного телефону.
Також можна послуговуватися SWIFT, PayPal, системами грошових переказів на зразок MoneyGram, Western Union, PrivatMoney чи MoneySend, або запропонувати свій спосіб оплати.

Наскільки результат уроків скайпом відрізняється від результату персональних уроків?

За роки викладання я напрацював великий обсяг музичного матеріалу, власних навчальних посібників, власнодум розроблених і вже перевірених на практиці спеціальних методик, які допомагають мені не лише в персональних уроках, а й у дистанційних уроках через Skype. Учні також можуть для кращого засвоєння записувати відео уроку й переглядати його, виконуючи домашнє завдання:

Фрагменти онлайн-уроків з учнями різного віку


Інші плюси: Навчання проходить у вас удома. Підхожий для вас викладач, так само як і ви, може перебувати в будь-якій точці світу. За доступною ціною можна брати уроки у фахівця, що розуміється не тільки на гітарі, а й на вашому голосі. Такого вчителя у вашому місті може й не бути. Так ви заощаджуєте кошти, сили й час, які можна витратити на музику. Це зручно, ефективно, вигідно. Цікаво, що навіть мої місцеві учні з задоволенням усе частіше вчаться скайпом, бо вже переконалися, що відповідальність викладача за якість і результат навчання нітрохи не зменшується. Відповідаючи на поставлене запитання: зацікавлені люди досягають результату за будь-яких умов. Наші успіхи ви, напевно, вже бачили на сторінці з відеозаписами моїх учнів. Багато з них беруть уроки саме через скайп.

Скільки триває курс навчання?

Залежить від бажань, здібностей і цілей учня. А також наявності голосу, слуху, почуття ритму. Якщо вони є — добре. Навчання піде швидше. Але навіть якщо нічого цього немає, все можна зробити. Тільки не швидко. Комусь для досягнення мети потрібно пару місяців, а комусь кілька років. Я ж можу порадити відучитись у мене років зо два й далі розвиватися самостійно, консультуючись якщо потрібно. У середньому буває так. Спочатку можна просто спробувати, щоб ви змогли визначитися. Припинити вчитися в мене можна коли завгодно.

Крім досвіду чи маєте ви педагогічну й музичну освіту?

Чотири роки педагогічного училища (1988–1992) та дев’ять років консерваторії (1992–2001). Дипломи маю.

Що потрібно для дистанційних уроків?

Стандартний набір для спілкування: комп’ютер (або ноутбук, планшет, або подібний пристрій, у деяких випадках учневі достатньо навіть смартфону); вебкамера з убудованим чи окремим мікрофоном; програма Skype або її аналог на ваш вибір, як-от Zoom, Hangouts, Discord тощо. Якщо ви не маєте гітари, придбавати її до першого заняття не обов’язково.

А що як раптом виникнуть проблеми зі з’єднанням?

Нічого страшного, продовжимо наступного разу. Платити за невідпрацьований час, звичайно, не знадобиться.

Хочу вчитися, але нема гітари. Я маю спочатку її купити, а потім звернутися до вас?

Ні. Зверніться до мене, порадимось, і я підкажу, який інструмент потрібен саме вам, як і де краще його придбати. Це важливо, тому що самі ви можете помилитися.
Так само не кваптеся купувати нову гітару, якщо маєте якусь стару. Імовірно, що і ваша стара підійде. Подивимося разом.

Чи можна вчитися в зручний для мене час, наприклад, тільки вранці або лише ввечері в певний день тижня?

Обговоримо й знайдемо зручний і для вас, і для мене час.

Як розпочати навчання?

Будь ласка, сконтактуйте зі мною електронною поштою, скайпом чи телефоном, і я відповім докладно на всі ваші запитання. Після того як ви визначитеся, почнемо з невеличкого пробного безплатного уроку.


Уроки співу? Вокалу? Або уроки гри на гітарі? Чому важливо вчитися співати й акомпанувати на гітарі одночасно. Хто і де навчає цього. Як не помилитися у виборі викладача. Плюси і мінуси навчання в музичній школі. Як не потрапити в пастку відеошкіл. Відеоуроки, персональні уроки або дистанційні уроки скайпом онлайн — що краще? Відповіді тут:
Школа співу та акомпанементу на гітарі
Дивіться також:
Про «правильні» схеми акордів;
Схеми акордів для шульг;
Як навчитися співати й акомпанувати на гітарі одночасно;
Колекція гітарних боїв;
Схеми гітарних боїв;
Таблиці тональностей для підбирання і транспонування пісень;
Універсальна таблиця акордів. Побудова та аплікатури;
Універсальні схеми розташування ступенів тональностей на грифі гітари;
Розташування нот на грифі гітари;
Як завершити пісню гарно;
«Постановка голосу» Електронний навчальний посібник для самопідготовки студентів;
Табулатури, акорди, ноти й відеорозбори на замовлення;
Будова гітари. Інтерактивний додаток;
Заохота без криків і оцінок;
З досвіду роботи з обдарованими учнями;
Про деякі особливості й відмінності школи;
Смішні випадки й курйози з моєї музичної та педагогічної практики

© Денис Миколайович Бережний, denysberezhnyi.com.ua