|
Музика в школі. I клас |
В. С. Косенко |
← повернутися
|
Дивіться також:
|
СПОГАДИ
А. Косенко – дружина В. С. Косенко
Наприкінці 1935 року Віктор Степанович працював над збіркою дитячих п'єс. Писав він ці п'єси з величезною любов'ю та інтересом. Деякі п'єски малювали епізоди з його власного дитинства, деякі відображали життя нашої малечі. Даючи назви цим п'єскам, Віктор Степанович скликав дітей, що жили в нашій квартирі, садив їх коло рояля і програвав п'єски одну за одною, розповідав про те, що кожна з них має виражати, і під схвалення цього галасливого гурту п'єска діставала назву («Піонерська», «За метеликом», «Не хочуть купувати ведмедика» та ін.). У цій збірці — 24 п'єси, і кожна послідовно звучить у наступній тональності відповідно до музично-педагогічних вимог. «Юним піаністам нашої квітучої Соціалістичної Батьківщини присвячую» — написано автором на першій сторінці. Збірка виходила з друку у нас на Україні і в Москві вже багато разів.
В. Д. Довженко – український музикознавець
Протягом 1935 — 1937 років я мав нагоду одним із перших познайомитись з рядом нових творів Віктора Степановича.
Десь у кінці 1935 року чи на початку 1936 року Віктор Степанович програв мені написані ще олівцем у довгастому учнівському нотному зошиті майже всі фортепіанні п'єски, що увійшли до збірника «24 дитячих п'єси для фортепіано». З щирою і сердечною простотою розкривав він програму кожної п'єски, підспівував і мімікою підкреслював ті чи інші музичні фразки, які найбільше, на його думку, відповідали задуму. На його обличчі грала то привітна усмішка, то ласкавість, або справжній щирий сум чи веселощі. Відчувалося, що Віктор Степанович дуже любив дітей, знав їх інтереси і тонко розбирався в їхній психології.
Через кілька років я опублікував у журналі «Радянська музика» статтю, в якій намагався розповісти читачеві про художні якості й значення цієї роботи В. С. Косенка для естетичного виховання дітей.
Музика в школі. I клас
Повернутися до змісту
НАШІ НАВЧАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ
|