Денис Бережний

Школа співу
та акомпанементу на гітарі

Про деякі особливості й відмінності школи

2016.08.31

Коротка доповідь і презентація проведені під час педагогічної ради у вересні 2016 р.

На відміну від багатьох інших навчальних закладів, студій, гуртків, в яких вчаться співати і грати на інструменті окремо, в нашій школі учні опановують обидва предмети разом. Це надає характерних особливостей формам і методам викладання.

1. Наприклад, одна з особливостей Школи співу та акомпанементу на гітарі — те, що в ній досить великий відсоток — більше третини учнів — це водночас учні розташованої поблизу школи мистецтв: вокалісти і гітаристи, домристи і скрипалі. Завдяки нашому гнучкому й об’ємному репертуарному планові, який містить і популярну, і сучасну музику, і вокальні твори, що стали вже класикою, навчаючись у Школі співу та акомпанементу на гітарі, такі учні можуть повніше застосувати своє вміння музикувати у звичних для них обставинах: удома, в загальноосвітній школі, в колі друзів. У мене вони навчаються підбирати на слух і створювати власні твори. Планую і далі допомагати учням із вузькоспрямованих закладів проявити себе в музиці найповніше.

2. Інша особливість нашої школи — ми любимо різноманітність і співаємо різними мовами, а це вміння вельми актуально й корисно в сучасному світі. Спів мовою оригіналу допоміг деяким дітям опанувати англійську і корейську мови, відчути їхню фонетику. А взагалі ми вже використовували у навчанні близько 10 мов, і сподіваюся, це не край. Виконання музики народів світу розширює кругозір учнів.

Музика допомагає осягнути іноземну мову


3. Хочу поділитися з вами оригінальною методою навчання, яку я почав використовувати відторік і планую продовжити цього навчального року. Я називаю її музична прогулянка чи виконання-прогулянка. Інколи під час шкільної перерви я прошу учня вийти з класу і виконати пісню в русі, просто йдучи коридором, іноді змінюючи напрямок і не відвертаючи уваги на людей, що проходять. Основне завдання під час цього — не збитися, не помилитися. Одночасно таким виходом із зони комфорту досягається зняття м’язових затиснень і скутості, набувається звичка до уваги слухачів, напрацьовується досвід публічних виступів. Я помітив, що учні дуже вподобали таку форму роботи. Вони ставляться до неї, як до своєрідної раптівки, яка до того ж корисна для навчання, тому планую розширити територію виконань-прогулянок на всі 4 поверхи та залучати більше учнів і слухачів.

Музикувати поза навчальним класом дуже корисно для дальших виступів


Уроки співу? Вокалу? Або уроки гри на гітарі? Чому важливо вчитися співати й акомпанувати на гітарі одночасно. Хто і де навчає цього. Як не помилитися у виборі викладача. Плюси і мінуси навчання в музичній школі. Як не потрапити в пастку відеошкіл. Відео-уроки, персональні уроки або дистанційні уроки скайпом онлайн — що краще? Відповіді тут:
Школа співу та акомпанементу на гітарі
Дивіться також:
Гітара + Вокал. Учимося через Skype;
Про «правильні» схеми акордів;
Схеми акордів для шульг;
Як навчитися співати й акомпанувати на гітарі одночасно;
Колекція гітарних боїв;
Схеми гітарних боїв;
Таблиці тональностей для підбирання і транспонування пісень;
Універсальна таблиця акордів. Побудова та аплікатури;
Універсальні схеми розташування ступенів тональностей на грифі гітари;
Розташування нот на грифі гітари;
Як завершити пісню гарно;
«Постановка голосу» Електронний навчальний посібник для самопідготовки студентів;
Табулатури, акорди, ноти й відеорозбори на замовлення;
Будова гітари. Інтерактивний додаток;
Заохота без криків і оцінок;
З досвіду роботи з обдарованими учнями;
Смішні випадки й курйози з моєї музичної та педагогічної практики

© Денис Миколайович Бережний, denysberezhnyi.com.ua