Денис Бережний

Думки

Публікації в ЗМІ

Музики немає, «Третій світ» 2009 р.

«…Інтерв’ю з Денисом Бережним про диктофонні альбоми, музикантів-одинаків, про радянських співачок, олігархів і пушкіних, про екстремальний спів, успіх і сучасних професійних співаків…»


Анотація до альбому «Збирання каміння», «Третій світ» 2008 р.

«…Денис Бережний записав альбом, повз який буде складно пройти тим, хто тримає руку на пульсі сучасної культури. Більшість творів альбому — романси й пісні на вірші видатних поетів кінця XX — початку XXI століття, — періоду, що зветься тепер Мережевою добою російської поезії…»


Інтерв’ю з Денисом Бережним, “Brelitude” 2008 р.

«…Хай скільки акомпанують мені оркестр, ансамбль чи рок-гурт, я повертаюся до власного гітарного акомпанементу. І чим серйозніше, складніше твір, тим більше азарту виконати його професійно й гарно за допомогою мінімуму засобів: тільки голос і гітара…»


Денис Бережний в рубриці Персона, «Афіша» 2007 р.

«…Я не належу до шоу-бізнесу, — я музику роблю. Мені діла нема до нього і йому нема до мене діла, і мені це до вподоби, це добре. Працювати можна і в лісі, головне, щоб інтернет був для зв’язку зі світом…»


Denys Berezhnoy. Je suis un homme-soleil et tout le monde veut être réchauffé par mes rayons, ADSA 2007

«…Seulement armé de sa guitare acoustique et de sa puissante voix de baryton, Denys Berezhnoy parvient à susciter chez l'auditeur de vrais grands moments d'émotion…»


Між оперою та рестораном (історія неформатного музиканта), «Донецькі новини» 2003 р.

«…Одного разу його запросили виступити на дискотеці в перерві між танцями. Що тут робить цей з гитаркою?! Навіщо він потрібен? — обурювався танцюючий народ. Але як тільки він заспівав…»


Щоденник буркуна

Я сприймаю ажіотаж навколо блогів як шоу порожнювання, дурості й ліні. Роззирніться навкруги. Це що — вже вершина цивілізації? Як музикант і, що важливіше, як слухач, я можу вам твердо сказати: музики мало, її майже нема. А у вашій професійній галузі зроблено все? А коли щось не зроблено, не час патякати. Я ніколи не вів щоденник, і тепер думаю, що, загалом кажучи, це ні до чого — нехай думки знаходять вираження в роботі. Іноді, щоправда, виходять на-гора деякі нотатки й зауваження, які потрібно потім якось систематизувати. Те, що вийшло, і щоденником якось називати неправильно, та все ж…
Прикре відкриття вразило мене останнього дня липня 2006 року, змусивши почасти оприлюднювати цей Щоденник буркуна. Хтось може подумати: «переводить свою жовч у цифру (оцифрована жовч?)», але я-то знаю, що мої думки можуть бути корисними, зокрема й вам.
Втім, сподіваюся звертатися до цього щоденника якомога рідше.

Пісня, яку не хотіли, або Жалюгідний голос чоловіка

«…Якщо ніцшеанська розгадка жінки — вагітність, то за аналогією розгадка чоловіка — рання смерть і життя небезпечне, як ходіння по краю прірви. Заборони на слова й думки в таких умовах ні до чого…»


Та хто не співав під дулом пістолета?

«…Це й забути хочеться, та не можна, — щоб не дати себе обдурити апологетам пацанячої кримінально-армійської романтики. Щоб завжди відповісти їм: “ні, хлопці, це ми проходили і зрозуміли — в цьому світі можна бути краще”…»


«Стафаж». Малювання голосом

«…Маятник хитнувся у протилежну безпафосності сторону. Я знаю, що протиставити простоті. А ви?..»


Про сучасну оперу та її альтернативу,
або «…Якщо в одному місці чогось убуде, то в іншому — додасться»

«…Ідея виконання оперних арій і романсів під власний акомпанемент на гітарі не нова, ще у Толстого у “Війні і мирі” Наташа Ростова награє і наспівує під гітару уривок з опери, а це, нагадаю, початок XIX століття…»


Заручники смаку

«…Приїжджі італійці, втомившись шукати подібність нашого театру зі своїм, поїдуть коли-небудь у свою Ла Скалу — за них не варто переживати…»


Про пісню «Ужас»

«…У перший раз комусь все тут здасться незрозумілим: який горох, який чоловік, яка ячка?! Жах якийсь!..»


Правило одного гачка для героя нашого часу

«…Сліпота виявляється в пошуках образу героя нашого часу. Шукають там, де його нема…»


Молоко схоже на пепсі-колу або на кока-колу?

«…Рок і поп — це як ліва і права рука (рука руку не б’є, рука руку — миє), як пепсі-кола й кока-кола. Однак є ще молоко, марочні вина різних сортів, натуральний березовий сік…»


Співайте

«…Крім цього співу в цей вечір не чути було ніц. Реп заткнувся. З боку наших будинків то тут, то там бачився сигаретний димок — люди виходили на балкони, тихо слухали…»


Піснь Піросмані

«…Тепер ми також не звертаємо увагу на сучасних Піросмані, блукаючи у вичікувальній прострації подібно курчатам на крупі, доки хто-небудь не постукає в нас перед носом: ціп-ціп, дзьобати отут!..»


Про пісні на вірші Марії Степанової

«…З погляду композитора поезія Степанової має цікаву особливість...»


Понурий герой, або Як приховати харизму

«…Грамотні режисери іноді кажуть акторові після вистави: “Сьогодні в цій сцені вам аплодували. Отже, була помилка. Щось не так. Подумаймо, як це виправити”...»


Про фонограми й сором

«…Радію, що є зворотній бік нашої сьогоднішньої соціальної роз’єднаності, і він — благо...»


Не дайте себе обдурити!

«…Найбільш правильне, що можна зробити зараз — це зберегти свою власну державу в собі, заснувати її на усвідомленій моралі, і не давати брехні збити вас з цієї основи…»


Пристрасті навколо Malade

«…Ті, хто навіть не міг собі уявити у видатній пісні нереалізований смисловий і виразний потенціал, хто раніше не смів побачити в ній незвичне, кому навіть на думку не спадало, що її можна співати не в шоу-бізнесовій, а в сучасній виконавській техніці, були розлютовані…»


Ольга Фуфаєва. Вірші, натхненні музикою

«…Мене тішить, що мої пісні працюють з плином часу й отримують уважний, вдумливий і творчий відгук, надихають інших авторів на створення своїх творів…»


Пам’яті Сергія Коротича

2006.03.17 пішов з життя давній друг, сміливий журналіст
і творчий побратим Сергій Коротич.
Йому був 31 рік.

«Його рання смерть була передбачуваною, але, звичайно, не очікуваною. Очікувалося все-таки інше, — що ось він прийде чи зателефонує і скаже, що у нього все гаразд, що працює, і налагодив, нарешті, своє життя. І що це буде правдою і буде остаточно.
Але ЦЕ сталося і не здивувало, бо втратили ми Серьожу вже давно. Півжиття він ріс, а другу половину — вмирав. Метався, шукав собі місце й можливо нарешті знайшов...» Читати далі…

Школа співу та акомпанементу на гітарі

Радість педагогіки. Мої учні

Гітара + Вокал. Учимося через Skype

Про «правильні» схеми акордів

Схеми акордів для шульг

Як навчитися співати й акомпанувати на гітарі одночасно

Колекція гітарних боїв

Схеми гітарних боїв

Таблиці тональностей для підбирання і транспонування пісень

Універсальна таблиця акордів. Побудова та аплікатури

Універсальні схеми розташування ступенів тональностей на грифі гітари

Розташування нот на грифі гітари

Як завершити пісню гарно

«Постановка голосу» Електронний навчальний посібник для самопідготовки студентів

Табулатури, акорди, ноти й відеорозбори на замовлення

Будова гітари. Інтерактивний додаток

Заохота без криків і оцінок

З досвіду роботи з обдарованими учнями

Про деякі особливості й відмінності школи

Смішні випадки й курйози з моєї музичної та педагогічної практики

© Денис Бережний, denysberezhnyi.com.ua